Termomodernizacja - Zakres prac

W ramach usług, jakie świadczymy, proponujemy współpracę na każdym etapie prac związanych z termomodernizacją budynków. Kierujemy się przy tym następującymi zasadami:

  • przed podjęciem decyzji inwestycyjnej dokonujemy ocenę stanu istniejącego, dobieramy możliwe usprawnienia, przeprowadzamy pre-audyt energetyczny by dysponować analizą efektywności ekonomicznej,
  • termomodernizację struktury budowlanej realizujemy jednocześnie z modernizacją systemu ogrzewania, dzięki czemu można osiągnąć pełniejszy efekt oszczędnościowy,
  • termomodernizację wykonujemy jednocześnie z remontem elewacji i pokrycia dachowego, dzięki czemu obniżamy sumaryczne koszty inwestycji,

Każdorazowo bierzemy pod uwagę możliwości finansowe inwestora, jednocześnie skupiając się na uzyskaniu maksymalnego efektu, którym de facto są późniejsze oszczędności. Biorąc pod uwagę wszystkie możliwości obniżenia kosztów eksploatacji obiektów proponujemy zastosowanie wszystkich aktualnie dostępnych rozwiązań. Z każdym razem podchodzimy do budynku, jako do organizmu, w którym wszystko ze sobą współpracuje i jest ściśle ze sobą powiązane.
I tak, fotowoltaika ma za zadanie nie tylko generować prąd by zasilać oświetlenie. Zastosowane pompy ciepła jako źródła ogrzewania budynku, mogą czerpać energię z paneli fotowoltaicznych. Co więcej, można również odsprzedawać nadwyżki energii do sieci energetycznej. Takie nadwyżki mogą się pojawić w przypadku zastąpienia tradycyjnego oświetlenia, a nawet aktualnie stosowanego energooszczędnego, od niedawna wchodzącym na rynek oświetleniem LED.
Z kolei pompy ciepła służą nie tylko do ogrzewania budynku i bieżącej wody. Doskonale sprawdzają się też jako urządzenia schładzające obiekty w lecie, w czasie gdy na zewnątrz panują upały. Dzięki temu nie potrzebna staje się klimatyzacja zasilana energią elektryczną.
Jeżeli do tych wszystkich działań dodamy jeszcze wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, o znacznie podwyższonej izolacyjności termicznej oraz docieplenie ścian, dachów i stropów, uzyskamy mniejsze zapotrzebowanie na energię cieplną a co za tym idzie, w wielu przypadkach również elektryczną.