o Firmie

Firma MS Bau-Projekt powstała by realizować zadania wykraczające poza zakresy działalności pozostałych członków WG Group, czyli budownictwo. Nie ogranicza się tylko do prowadzenia samych robót budowlanych, podejmuje się też renowacji zabytków i szeroko rozumianej energomodernizacji. W obiektach objętych energomodrenizacją oprócz wymiany stolarki okiennej i drzwiowej, wykonaniu dociepleń, instaluje także systemy fotowoltaiczne i pompy ciepła. Usługi te prowadzone są kompleksowo.

Zajmujemy się renowacją obiektów objętych ochroną konserwatora zabytków, pracami konserwatorskimi, rekonstrukcją detali architektonicznych. Staramy się jednocześnie podnieść ich energooszczędność. W porozumieniu z konserwatorem proponujemy przeprowadzenie termomodernizacji obiektów w taki sposób, by nie straciły one swojego unikalnego charakteru.

Energomodernizacji mogą zostać poddane wszystkie rodzaje budynków architektonicznych. Korzyścią z jej przeprowadzenia mogą cieszyć się nie tylko właściciele domów mieszkalnych (jedno- czy wielorodzinnych) ale też zarządcy budynków administracyjnych czy też jednostki samorządu terytorialnego. Dzięki temu mogą oni uzyskać znacznie obniżenie kosztów eksploatacji.

Jesteśmy firmą, która swoją działalność rozpoczęła od inwestycji budowlanych, w tym przede wszystkim od budowy energooszczędnych domów i renowacji istniejących budynków na terenie Niemiec.

Każda inwestycja jest przez nas dokładnie analizowana pod względem oszczędności energii i estetycznego wyglądu. Nasze projekty realizujemy zgodnie z obowiązującymi trendami ekologicznymi. Staremu budownictwu nadajemy nowy wygląd, pozostawiając klasyczny styl. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii sprawiamy, że staje się ono ekologiczne.